| clin a întrebat:

Am doua boxe cjc 61d de vreo doi ani si astazi a inceput sa bazaie boxa stanga. Am pus boxele la televizor si am schimbat mufele intre ele, dandu-mi seama ca mufa in care introduc boxa este de vina(daca puneam boxa dreapta in mufa pentru boxa stanga bazaia si ea. Credeti ca ar trebuie desfacut subwooferul?

Astept si alte idei.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu. Ai probleme cu cablul audio. Una dintre căi e întreruptă.

| clin explică (pentru Arthur):

Si atunci ce as putea face?

| Arthur a răspuns (pentru clin):

Cumpără alt cablu nou sau verifică unde este întrerupt cel vechi. La cel vechi vezi care dintre ele ( sunt două - stereo ) nu are probleme ( deci se aude bine ) iar la celălalt legătura la mufe ( asta în cazul în care nu este întrerupt, caz în care trebuie schimbat ).