| Floreenofficial a întrebat:

Am o problema mare de tot! Am scapat din mana aparatul foto, ecranul nu e spart, iar obiectivul adica partea care fotografiaza pare sa fie la fel ca inainte.L-am scapat in timp ce era pornit.Am facut imediat niste poze ca sa vad daca s-a schimbat ceva si da, acum din pacate sunt neclare pozele.Cand il deschid nu se mai deschide, adica si deschide si imi scrie Lens Error Adica Lentile, obiectiv eroare.De asemenea, tot cand il deschid se aude ca si cum se roteste o rotita sau obiectivul ca si cum as impusca cu un pistol oarecum si am incercat sa rotesc de el si odata am reusit sa il fac sa stea.Acum nici nu mai sta.E un zgomot foarte foarte urat.Acum se pare ca nici nu se mai deschide. Poate fi reparata aceasta problema? Cat costa? Cat timp ar dura?
Daca cumva nu se va putea rezolva am 100 de euro din banii mei si o sa cumpar un aparat nou.Chestia e ca daca afla tatal meu va face un scandal MONSTRU, voi trai un adevarat cosmar si sper ca poate in decurs de o saptamana sa il pot rezolva.Credeti ca, cu suma de 100 de euro pot cumpara un aparat bunicel? Aparatul actual este de la firma Nikon CoolPix L19.
Imi pare asa de rau ca s-a intamplat astaaaaa, offff! As vrea sa gasesc pe cineva sa mi-l repare!
O sa ma duc eu pe ascuns sa rezolv problema.As vrea sa va intreb totusi.Se merita sa dau bani pe reparatii sau sa iau unul nou? Dar poate totusi mi-l repara si va fi ca inainte.Voi ce ziceti? sad

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Daca nu-ti spune nimeni ceva precis, desi e destul de greu, cauta pe google reparatii aparate foto si gasesti firme care fac reparatii, vezi care e din orasul tau si suna si vorbeste cu ei sau mergi la ei cu aparatul, numai ei iti pot spune precis daca poate fi reparat si cat costa. daca nu, cu 100 de euro ai putea cumpara chiar acelasi aparat daca nu ai curaj sa induri papara de la tatal tau :) http://www.price.ro/......188498.htm