| evaluna89 a întrebat:

Buna seara am si eu o intrebare urgenta si in 2004 s-au cununat la biserica parintii mei si nu s-au facut poze nu am avut aparat si totul a fost asa repezit am avut cameraman si avem dvd-uri si vreau sa stiu daca dupa dvd-urile alea pot face poze ca sa avem si poze. Sau daca este vreun program pentru asa ceva. Astept raspuns urgent.

2 răspunsuri:
| asman a răspuns:

Pasul 1:
Incarci DVD-ul intr-un editor video si alegi, pe rand, cadrele preferate(daca are aceasta optiune).

Pasul 2:
Eventual transformi DVD-ul in format AVI.

Pasul 3:
Salvezi cadrele alese cu VirtualDub sau alta aplicatie in format jpg sau le copii in clipboard cu "Print Screen" si le incarci in Photoshop sau alta aplicatie grafica unde le prelucrezi.
Daca programul de editare video are optiune de a salva cadre direct, sari peste pasii 2 si 3.

Pasul 4
Copii fisierele jpg intr-un stick sau CD, DVD si le trimiti la un studio foto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci cu DVD-u la un fotograf