| Petrache_Adrian_1998 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema pe care incerc sa o rezolv de ceva timp, am un laptop BenQ jaybook A51E si l-am desfacut o data pentru al curata, dupa ce l-am montat inapoi, nu se mai auzeau difuzoarele, pe iesirea jack, are sunt, se aude deci nu are nici o problema la driver sau placa audio, sa fie arse difuzoarele? totusi cand ii scot ramul, ma avertizeaza ca ceva nu este in regula si bipaie, deci nici difuzoarele nu sunt arse si sunt conectate bine pe placa de baza, ce poate sa aiba? astept un raspuns urgent, dau funda!

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Probabil ai uitat sa conectezi difuzoarele!
Trebuie sa desfaci laptopul iar!

| Petrache_Adrian_1998 explică (pentru CPAElites):

Difuzoarele sunt conectate, ca l-am desfacut si l-am verifcat de veo 10 ori, si tot nu merge, si daca nu erau conectate nu se auzea nici bipaitul acel specific

| CPAElites a răspuns (pentru Petrache_Adrian_1998):

Bip-ul acela specific biosului se aude pe un difuzor separat de celelalte! : http://www.custom-build-computers.com/......rboard.jpg