| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S I9000 cu android 4.1.2 si vreau sa revin la cel vechi, daca introduc codul de resetare la setarile din fabrica se reseteaza si ROM-ul? Daca nu cum sa fac pentru a reveni la ROM-ul vechi? Multumesc.

1 răspuns:
| 0rlando a răspuns:

ROM-ul nu are cum să treacă automat de la o versiune superioară la una anterioară, mai ales pentru că a fost înlocuit de cel nou.
Ai nevoie de un cablu de date, de un ROM cu versiunea dorită și de programul SUTLR.