| EaEmma a întrebat:

Ma intereseaza un program BUN cu care sa pot taia dintr-o inregistrare audio, format VlC (aprox 4 ore).Ma poate ajuta cineva? Multumesc!

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Convertesti intr-un alt format, la care gasesti editor, dupa care salvezi /convertesti in ce format final doresti.

| EaEmma explică (pentru Bula):

Cum pot converti un format 3gpp intr-un alt format?

| Bula a răspuns (pentru EaEmma):

Poti converti online aici:
http://www.coolutils.com/online/3GPP-to-MP3
Tot pe acest site poti face online multe alte convertiri, diferite formate.
Site-ul foarte util, este de memorat si de inclus SI in Bookmarks-ul browserului!

Iar aici poti face si decupari online:
http://mp3cut.net

| EaEmma explică (pentru Bula):

Am incercat dar nu merge!

| EaEmma explică (pentru EaEmma):

Imi scrie:Fileseize is too big

| Bula a răspuns (pentru EaEmma):

Cate ore de inregistrare vrei sa convertesti?
Evident, fiecare site sau program are limite.
Tu nu ai specificat dimensiunea fisierului, asa ca n-am avut de unde sa stiu cat e de mare si ca depaseste capacitatea site-ului de convertire, pe care l-am indicat.
Da o cautare pe Google, scrie asa in fereastra:
"3GPP to mp3 online"
si incearca pe fiecare site rezultat. Poate vei avea noroc cu careva.
Daca nu gasesti, contacteaza-ma in pm.

| EaEmma explică (pentru Bula):

Intre 4-5 ore.

| Bula a răspuns (pentru EaEmma):

Huh!
O asemenea dimensiune de fisier este problematic chiar si intr-un studio profesionist.
In Mb (megabaiti) ce dimensiune are?

| PrivesteCatreCer a răspuns:

Audacity

| EaEmma explică (pentru PrivesteCatreCer):

Nu merge!

| PrivesteCatreCer a răspuns (pentru EaEmma):

Adobe audition atunci dar e mai greu de folosit