| VranceanuTania a întrebat:

Buna seara TPU!
Am incercat sa imi transfer niste poze din telefonul meu (Samsung Galaxy Trend Lite) in laptop-ul meu cu ajutorul cablului USB si nu merge.Am mai incercat de mai multe ori de cand am achizitionat telefonul, iar cateodata totul merge foarte ok si cateodata nu.Am bifat casutele "Depanare USB" si "Permite locatii false" si tot nu merge.Am instalat si Samsung Kies, dar degeaba.Banuiesc ca laptop-ul nu detecteaza device-ul, dar imi arata o notificare atunci cand apare.Se aude acel sunet care apar cand conectezi ceva, depinde de computer.
Ce pot sa fac sa imi detecteze telefonul?

3 răspunsuri:
| presus a răspuns:

E o problema la USB, trebuie sa descarci niste drivere... probabil tu nu stii cum s-o faci. Ti-as recomanda sa-l duci la cineva care stie. Eu degeaba iti explic ca n-ai sa ma intelegi. Nu e de la telefon... probabil ai bagat mai multe chestii in USB si s-a blocat un driver(mouse, cablu, ventilator). Numai bine!

| VranceanuTania explică (pentru presus):

Am driver-ul instalat.L-am instalat prima data cand am bagat cablul USB si a mers.Alta sugestie?

| presus a răspuns (pentru VranceanuTania):

Imi pare rau, nu stiu.