| Axel_3487 a întrebat:

Buna seara, TPU! EU maine dimineata plec la Targoviste si stiu drumul cat de cat, adica de pe net dar ca sa fiu mai sigur de mine as vrea sa imi pun GPS pe telefon, sau sa il folosesc, asta daca am. Am un nokia N97 varianta mare pe care scrie A-GPS si mai am un iphone 3gs. Pe care as putea sa-l folosesc ca GPS? Mentionez ca internet pe mobil am la cosmote iar in I-phone nu pot folosi internetul deoarece acestia nu au setari pentru iphone. Deci in concluzie, cu internetul pe mobil pot folosi doar N97-le dar ma gandesc ca poate au inclus GPS. Va multumesc tuturor anticipat.

3 răspunsuri:
| johngregory a răspuns:

La n97 Menu > Maps si dai yes ca sa se conecteze la net
pentru activare dezactivare
Menu > Applications > Location > Positioning > Positioning methods > Assisted GPS on/off

Nimic nu e mai sfant ca ghidul. Eu unul cu ghidul in brate am invatat aproape tot bucurestiul.

| Axel_3487 explică:

Cand dau la Satellite status scrie "no satellite data available"

| Axel_3487 explică:

In maps imi scrie " connection failed. Please try again." iar in Location la Satellite status scrie "no satellite data available".