| florin1979 a întrebat:

unde imi recomandati sa instalez jocurile? in partitie separata sau in partitia cu windows-ul! astept si argumentari!

Răspuns Câştigător
| DoubleV a răspuns:

@dadonexus, Si daca ti se viruseaza C-ul si nu iti mai ramane nimic altceva decat sa formatezi, ce faci? Formatezi tot hardul? Si pierzi toata muzica, filmele, jocurile, documentele, pozele?
Mereu cand instalezi Windows-ul formatezi tot hardul? Bai da destepti mai sunteti mai fratilor

9 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Nu conteaza unde le instalezi ele tot pe acelasi hard se afla nu te lua dupa cei care zic ca nu e bine sa instalezi in c nu are nici o legatura eu am o singura partitie de 1 terra si merge windowsul ca uns si e pus acu 5 luni.Mentionez ca am windows 7

| dadonexus a răspuns:

Pt cei care nu stiu jocurile oricum trebuiesc sterse dupa reinstalarea windowsului deoarece se creeaza tot felul de virusi in afara faptului ca nici nu o sa mearga pentru ca majoritatea jocurilor isi tin mici componente in folderul windowsului.Si dragul meu 'douvleV' c'ul nu se viruseaza cu una cu doua se viruseaza numai daca prinzi cum am prins eu un swarm in rest nu e nici un pericol sa mentionez ca nu folosesc antivirus? si merge calculatorul uns...asa ca nu mai bate campii.

| Aesir a răspuns:

Pe partitie separata bineinteles, pentru ca la un moment dat o sa fie aiurea cu atatea foldere la un loc, o sa iti fie greu sa te orientezi pentru a accesa folderele.

| xXyOnutZhXx a răspuns:

In partitia (Dhappy faci un foldee in care bagi numai jocuri

| DoubleV a răspuns:

Intr-o partitie separata. In partitia Windows-ului este recomandat sa intelezi doar strictul necesar de programe. Cu cat partitia Windows-ului este mai curata cu atat merge mai bine

| nextlevel999 a răspuns:

In C este de preferat ruleaza mai bine

| KatAcestUtilizatorNuMaiEPeTPUxD a răspuns:

Este recomandat să le instalezi în partiţia separată deoarece, dacă vei dori să reinstalezi windows-ul, part. separată se poate salva, în schimb de pe part. cu windows-ul se şterge tot.

| KatAcestUtilizatorNuMaiEPeTPUxD a răspuns:

@dadonexus: După ce pui windows-ul din nou, nu trebuie să ştergi jocurile. Eu am avut repus windows-ul de 3 ori, aveam la mom. respectiv in PC Sims3 (pe part. D), nu l-am şters, mergea perfect de fiecare dată şi nici nu mi s-a virusat PC-ul.

| IngerasMiqutz a răspuns:

In partitie separata