| JBiberon a întrebat:

Salut.Am 2 partitii: C - unde este XP-ul si D. C- ul este "primary" iar D "logical". Problema e ca eu vreau sa instalez Windows 7 in D. Dupa ce instalez windows-ul in D, daca sterg partitia C, exista vreo sanasa sa nu imi mai boot-eze nici o partitie?

3 răspunsuri:
| mousemagic a răspuns:

Ai putea face asta dar nu sunt sigur care din ele ar functiona.
Eu am incercat sa instalez windows 7 in D si am reusit dar nu l-am lasat acolo. Poti sa instalezi noul sistem de operare direct in C iar cel vechi se va sterge la formatare. Daca ai nevoie de asistenta da-mi un mesaj privat, pot sa te ajut.

| IonuZ_9165 a răspuns:

Poti instala Windows-ul in D, Iar dupa terminarea instalarii, te poti duce in "My Computer" la partitia C si sa-i dai "Format"winking

| Dumitru007 a răspuns:

Tu vrei sa ai 2 windowsuri?
Nu merge asa, bagati doar windows 7, pentru 2 windowsuri iti trebuie un pc bun, si se baga am2 in C, nu stiu cum se face]