| naly a întrebat:

va rog sa ma ajutati intr-o problema! cum scot pozele dupa un card micro sd pe care nu mi-l citeste laptopul.nu vreau sa le pierd, sunt importante! LA UN STUDIO FOTO LE POT SCOATE pe hartie foto? va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Nu mai scrie cu majuscule ca nu te ajuta la nimic.
La un studio foto ti le scoate pe ce vrei tu, pe stick, pe cd, pe dvd, pe hartie foto, important e sa nu fie cardul defect.
Bafta

| relian a răspuns:

Fa cum spune alincde si daca tot nu merge atunci incearca la alt calculator sau undeva unde intra doar micro cardul. Daca tot nu citeste inseamna ca cardul este corrupt.Si nu stiu daca cei de la studio te poate ajuta.Si aia tot calculatoare au. Poate cei de la FBI sa aiba ceva scule sa scoata si din carduri arse ceva info.Dar poti incerca si la studio.Mai intii incearca pe alt calculator poate tu ai ceva problem de citire pe calc tau.Bafta

| alincde a răspuns:

Da le poti scoate, ei au programe care citesc orice format.
In legatura cu cardul tau, daca folosesti adptor de card ca sa-l bagi in laptop e posibil ca adaptorul sa fie pe pozitia Lock adica blocat, fiecare adaptor are pe lateral un butonas minuscul si se mai intampla sa se miste pe pozitia blocat din greseala.