| Eookatha a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog cum imi activez wi-fi pe tableta Allview Speed i. Cand intru pe wi-fi imi scrie doar "se obtine adresa IP" si nimic mai mult. Nici nu imi pot activa vreun cont ca nu am wi-fi. Am router. Nu stiu ce sa mai fac.
Urgent va rog.
Funda!

5 răspunsuri:
| oPeL68 a răspuns:

Buna. Verifica parola de la conexiunea Wi-Fi sa fie sigur cea buna. Inclusiv daca aceasta contine majuscule.

| Eookatha explică (pentru oPeL68):

Pai si de unde sa iau parola aia?

| oPeL68 a răspuns (pentru Eookatha):

Din config-ul routerului. Alte device-uri nu le ai conectate pe acelasi wi-fi?
Da-mi PM unde putem discuta.

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d

| Expanium a răspuns:

Pai la routerul trebuie configurat ca sa mearga