| cosminpetre a întrebat:

stie cineva vreun magazin de calculatoare in rm.valcea si cam cat costa o placa video de vreo 512 mb

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia frumos si te hotaraste cam ce buget ai, inainte de orice altceva. Dupa aia, iei frumos si limitezi cautarea la 2-3-4 modele de placi, te uiti pe price.ro sa vezi unde le gasesti mai ieftin, dupa care iti faci comanda. Sansele sa ai nevoie de garantie la o placa video sint minime, cu mult mai mici decit la hard discuri sau placi de baza.

| cosminpetre explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai eu nu vreau sa dau comanda pe net vreau sa cumpar din magazin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cosminpetre):

Tii neaparat sa dai cu 20-50-100% mai mult? Care crezi ca e avantajul cumpararii din magazin?

| cosminpetre explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai si pe net dau mai mult ca trebuie sa dau pe curier

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cosminpetre):

Ai incercat macar sa te uiti? La eMAG sau pcgarage curierul e inclus in pret, la altii e foarte ok. Eu mi-am comandat de la vexio.ro, de exemplu, un hard disc de 2TB si cu un rack extern pentru el, ambele costind vreo 605 RON, iar curierul a fost vreo 15 RON in plus. La eMAG, de exemplu, hardul era cu vreo 40 RON mai scump si avea doar 2 ani garantie, fata de 3 la vexio.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cosminpetre):

Pcgarage, transportul gratuit, eMAG, transportul gratuit, altii, curierul cost mic - de exemplu, am luat un hard de 2 TB cu vreo 480 RON de la vexio, care la eMAG era vreo 520 si avea si doar 2 ani garantie comparat cu 3 la vexio, iar curierul m-a costat vreo 15 RON.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Scuze pentru dublu post, a fost o problema cu site-ul si credeam ca s-a pierdut primul comentariu.

| cosminpetre explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok merci o sa ma uit