| Winniee a întrebat:

Tocmai am cumparat un Samsung Galaxy Ace Plus cu un abonament de 12 euro, care include si net, trafic de date... am si 500MB gratis, de la o oferta, insa netul nu merge decat sub forma de Wi-fi... cum activez netu` de la abonament? Ce setari?

Abia am cumparat telefonul si incerc sa ma acomodez cu el.

FUNDA.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Andrei_Alex_1988 a răspuns:

Stai linistita. Intra la Settings - Wireless controls - Mobile Networks - Access Point Names - Apasam Menu - New APN. Ai abonament la Vodafone?

10 răspunsuri:
| SophieLoVeKorea a răspuns:

Eu am galaxy gio nu stiu daca e la fel dar incerca asa: serati-->wireless si retes-->retele mobile-->utilizare pachet de date

| Winniee explică (pentru Andrei_Alex_1988):

Sunt pe Vodafone. ce fac?

| Winniee explică (pentru Andrei_Alex_1988):

Si de unde fac setarile? Ca la Setari nu-mi apare... Imi pare rau ca-ti dau atatea batai de cap, dar chiar nu pot intelege.

| Andrei_Alex_1988 a răspuns (pentru Winniee):

Ai reusit sa-l faci?

| Andrei_Alex_1988 a răspuns (pentru Winniee):

Stai linistita. Intra la Settings - Wireless controls - Mobile Networks - Access Point Names - Apasam Menu - New APN. Ai abonament la Vodafone?

| Anonimul23 a răspuns:

Si eu am galaxy ace. trebuia sa intri aici http://www.orange.ro/setari-telefoane/ iti introduci numarul. apoi alegi tipul de telefon. si alegi setarile pentru internet. iti va trimite setarile ca un fel de mesaj. dai pe el si trebuie sa dai insall si apoi iti activeaza setarile si poti intra pe net... funda plzz!

| EmiliaLia a răspuns (pentru Anonimul23):

Dar costa?

| EmiliaLia a răspuns (pentru Anonimul23):

Dar nu iti cere bani?

| Anonimul23 a răspuns:

Si eu am galaxy ace. trebuie sa intri aici http://www.orange.ro/setari-telefoane/ iti introduci numarul. apoi alegi tipul de telefon. si alegi setarile pentru internet. iti va trimite setarile ca un fel de mesaj. dai pe el si trebuie sa dai insall si apoi iti activeaza setarile si poti intra pe net... funda plzz!

| myh4ytz42012 a răspuns:

Trebuie sa intri in setarile netului si sa marchezi.