| diana484 a întrebat:

Tot incerc sa descarc skype pentru windows si nu merge. Urmez pasii aceia si la sfarsit imi apare "Failed to load function! KERNEL32.dll GetLogicalProcessorInformation". Ce ar trebui sa fac pentru a-l putea descarca?

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Descarca-l cu ninite. Acolo cauti skype il bifezi si dai descarca, o sa ti-l instaleze.
Daca nu merge inseamna ca ai un windows bugat si trebuie schimbat.

| aalexei a răspuns:

Asa ceva apare cand se instaleaza skype nou pe PC vechi. Banuiesc ai windows XP. Trebuie sa instalezi o versiune putin mai veche, de exemplu 6.18 (pe site oficial nu-i)
La fel ajuta skype portable
http://portableapps.com/apps/internet/skype_portable