| metrix a întrebat:

1 As dori sa stiu daca pot sa bag mai multe filme pe un dvd(disc)si sa le introduc intr-un dvd(tehnologie) si sa functioneze
2 As dori sa stiu cum sa fac
3 As dori sa stiu cum leg filmul cu subtitrarea(pe dvd)

1 răspuns:
| bnad a răspuns:

Poti sa pui mai multe filme pe un dvd. Ca sa le scrii pe dvd folosesti nero. Dar ca sa le poti vedea pe un DVD player trebuie ca DVD playerul sa poata sa redea fromatul divx/xvid. Majoritatea playerelor noi pot sa faca treaba asta. Ca sa pui subtitrarea, are telecomanda un buton pe care scrie subtitle sau sub. Toate au.