| GaBrIeL_6760 a întrebat:

Buna TPU am facut rost azi de 2 placute de ram pentru desktop si nu stiu care sa il pun unu e Kingmax 1GB, DDR2-667MHz iar altu Micron Technology DDR2 2GB 667MHz

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
4 x DIMM, Max. 8 GB, DDR2 800/667/533 Non-ECC, Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture
Suporta pana la 8GB, le poti pune pe amandoua linistit, adunate au 3.
Bafta

2 răspunsuri:
| LowWw a răspuns:

Ala de la Kingmax daca vrei sa pui numai unul sau daca poti aman2 atunci pune-i pe aman2 ( sa nu aibe frecvente diferite! ai tai au 667 poti sa ii combini dar nu e 100% recomandat ca o sa mearge bine)

| GaBrIeL_6760 explică:

Sau macar daca ii pot baga pe amandoia am a placa de baza Asus P5B-VM http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5BVM/ nu stiu daca imi suporta pe amandoi