| Ceiriog a întrebat:

Am instalat de curand Windows 7 Home Premium(64bit) si trebuie sa instalez driverul audio. Va voi atasa mai multe imagini
1)http://prntscr.com/334o95
2)http://prntscr.com/334okj
Nu gasesc niciun driver compatibil, am incercat mai multe. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai cum o sa incerci mai multe! Exista un singur driver, pe care-l gasesti la producatorul placii de baza. Daca nu-l gasesti, inseamna ca nu exista. Nu instalezi drivere dupa ureche.

5 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Intra pe situl producatorului pc-ului si cauta driverul.acolo il gasesti pe cel compatibil sau fa o cautare cu windows update

| alinaalin955 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa ai sunet fara sa instalezi vreun driver.
Ce placa de baza ai?

| Ceiriog explică:

Am incercat driverul de la producatorul placii de baza si asta se intampla.
Apropo, cand incepe procesul de instalare imi zice sa sterg driverele din discurile lor, eu sterg driverele care sunt cu probleme, trebuie sa dau uninstall la toate driverele din device manager.
Uita-ti ce eroare imi da http://prntscr.com/33blq6

| Ceiriog explică:

M-am mai interesat, driverul meu audio este NVIDIA Corporation CK804 AC97 Audio Controller. Am trecut de la Windows Xp SP2 la Windows 7 si nu cred ca il recunoaste sistemul. Ce mi-ati sugera sa fac, sa trec inapoi la Windows Xp SP2?

| K0sti a răspuns (pentru Ceiriog):

Daca nu gasesti driver pentru win 7, poti sa treci inapoi, da nu sp2, ci sp3. Alta varianta ar fi sa-ti cumperi o placa de sunet, care nu e foarte scumpa!