| bєαυтιƒυℓ a întrebat:

Am mai pus si alte intrebari dar tot nu am reusit sa rezolv problema.sad Deci am sters din greseala Audio Device on Hight Definition Audio Bus adica driver-ul de sunet.Acum nu mai am sunet deloc in PC.Am incercat sa il reinstalez dar imi spune "The hardware was not installed because the wizard cannot find the necessary software." Imi poate explica si mie cineva ce inseamna? Sau prin ce alta metoda as putea sa mai am sunet? Ofer

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Hardware-ul nu a fost instalat pentru că expertul nu poate găsi software-ul necesar.
Explicit nu ai instalat driverul de sunet ca softul sa poata rula.
Ce trebuie sa faci instalezi driverul de sunet.
(Si cum instalez driverul ma chinui de va vreme).
Cum usor si simplu.
Descarci Driverul si il instalezi.
http://drivers.softpedia.com/......94442.html

Creca iti va cere un restart dupa ce sa instalat (ceva normal) iar dupa ce sa instalat o sa iti mearga.

http://drivers.softpedia.com/downloadTag/Realtek+2.68

Ti-am dat doua linkuri ca nu stiu ce fel de windows folosesti ambele linkuri difera unul este compatibil full altu trebuie sa alegi in functie de sistemul tau XP, 7, etc.
Mult Succes.

2 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Mesajul urmator ne instinteaza ca.
Hardware-ul nu a fost instalat, deoarece expertul nu poate găsi software-ul necesar?
Pentru a recupera driverul foloseste metoda urmatoare.
Scrii in Google Touslesdrivers, click pe Mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele lipsa, sau versiuni mai noi la driverele pe care le ai.descarca drivarul audio si install

| horia2012 a răspuns:

Nici nu spui ce sistem ai. Probabil XP dupa mesaj. Incearca asta.
Daca nu merge reinstaleaza sistemul:
http://drivers.softpedia.com/......udio.shtml