| razvan2611 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor, vreau sa imi spuneti cum pot face sa blochez unele situri adica sa nu ma mai lase sa le accesez... da-timi raspuns cat mai repede dau FUNDA celui mai bun

Răspuns Câştigător
| alina1990 a răspuns:

Blocheaza site-ul in Google Chrome
1. Deschideti Chrome Web
2. Click pe cheita din dreapta sus.
3. Choose Tools/Optiuni
4. Click pe tabul Under the Hood/In culise.
5. Alegeti Change Proxy Settings/Schimba Setarile Proxy.
6. Click pe Security, click pe Restricted Sites/Siteuri Restrictionate
7. Dublu click pe Sites si adauga site-ul dorit pentru a fi blocat.
Bafta!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CUM BLOCHEZ ACCESUL LA UN SITE IN WINDOWS? (functioneaza pentru toate browserele)
1.Deschide folderul C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
2. Cauta fisierul numit HOSTS si deschide-l cu Notepad sau Wordpad
3. Sub 127.0.0.1 localhost adauga linia
127.0.0.2 www.numele+sitelui+pe+care+vrei+sa-l+blochezi.com
www.numele+sitelui+pe+care+vrei+sa-l+blochezi.com e un exemplu, il inlocuiesti cu site-ul care doresti sa-l blochezi.
SAU varianta software aici -> K9 Web Protection - descarca - http://www1.k9webprotection.com/
Bafta!

| alina1990 a răspuns:

Spune mai intai ce browser folosesti?

| razvan2611 explică (pentru alina1990):

Google Chrome

| reader12 a răspuns (pentru alina1990):

POti sa imi dai add pe messenger p.styl3 nu reusesc sa fac mersi happy

| alina1990 a răspuns (pentru razvan2611):

Blocheaza site-ul in Google Chrome
1. Deschideti Chrome Web
2. Click pe cheita din dreapta sus.
3. Choose Tools/Optiuni
4. Click pe tabul Under the Hood/In culise.
5. Alegeti Change Proxy Settings/Schimba Setarile Proxy.
6. Click pe Security, click pe Restricted Sites/Siteuri Restrictionate
7. Dublu click pe Sites si adauga site-ul dorit pentru a fi blocat.
Bafta!