| BiscuiteCuCrema a întrebat:

TPU, am nevoie de ajutor!
Am un HTC ChaCha, insa din greseala l-am scapat pe jos si i-am spart ecranul. Ff tare, insa touch-ul merge super-ok, dar e ciudaat si arat penibil.
Mi.am cumparat un fel de toc, o husa gen "book cover ", dar tot arata ciudat, asa ca mi-am pus SIM-ul in tableta, Samsung Galaxy Tab2 7", si am mers asa peste tot, insa inconvenientele sunt ca trebuie tot timpul sa ai o gentuta de marime medie ( cand mergi la plimbare cu bicicleta este chinuitor ) si ca arati ciudat atunci cand esti intr-o convorbire telefonica. Tata radea cand i-am imprumutat tableta pentru a vorbi cu mama, zicea ca sta cu "parasolarul " la ureche.
Asa ca am revenit la telefon, insa pe langa ecran, intr-un an s-a deteriorat HTC Sense si acum telefonul este " moscait ", intra greu in orice fel de aplicatie, se conecteaza greeeu la net si tot asa...
Acum, am 2 " probleme " :

1. Parintii mei ( mai mult tata de fapt, cu mama nu discut pe tema asta ), nu prea vor sa imi cumpere telefon acum, desi nu am primit nimic pentru luarea premiului I la final de an. In afara de asta, zic si ca a trecut abia un an de cand mi-au cumparat HTC-ul. Eu as fi vrut la sfarsitul lunii iulie, tata zice un " poate " la inceperea scolii, atunci ar vedea el achizitionarea...
2. Sa zicem ca l-as convinge sa se grabeasca si sa mi-l ia mai repede, insa nu stiu ce!
- urasc iPhoneurile!
-as vrea Android, nu am auzit lucruri bune de Windows Phone, sau alte sisteme de operare
- HTC m-a cam dezamagit, din cauza moscaitului dupa doar un an
-la Samsung ma gandeam, si nu stiu ce sa aleg intre Samsung Galaxy S3, S4 si S3 mini, ca sa fie si parintii mei multumiti.
S4 cred ca nu le va fi pe plac, fiindca e cam scump la Vodafone, in jur de 3000 de lei. Li se pare ca e risipa sa dai atat de mult pe un telefon
S3 imi place, arata dragut si husele se gasesc la tot pasul, insa am citit multe comentarii negative la adresa lui, legat de moscaiala la putin timp dupa achizitionare si aici s-ar putea sa nu fie de acord, desi nu sunt sigura, e in jur de 2000 de lei
S3 mini mi se pare prea... mini. E micuuut, si e singurul dezavantaj, caci la pret, parintii vor fi multumiti, iar comentariile de pe net sunt bune, a fost multa lume multumita

Nu le-am spus de ecranul spart, fiindca acum 2 ani mi-am uitat un Samsung Ch@t 335 intr-o camera de hotel si mi-au dat o pedeapsa super-umilitoare, sa stau cu un Nokia 1600, si dupa 9 luni mi-au cumparat HTC-ul. N-as vrea sa faca la fel, mai ales ca le-am ascuns chestia asta timp de 2 luni ( s-a intamplat in luna mai )
Pentru mine n-a fost chiar asa, insa am ascuns chestia asta, fiindca toti colegii mei ar fi ras, iar acum, fiind si la gimnaziu, am contact cu mult mai multe persoane cu telefoane ...macar respectabile, daca nu superperformante
Daca aveti idei in legatura cu alte telefoane, va rog, dati-mi-le!

Răspuns Câştigător
| Robert_Krestel_1990 a răspuns:

Samsung galaxy S 3..pana in toamna se mai si ieftinesctongue

2 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Ai pus întrebarea asta doar ca să te lauzi câte căcaturi ai tu în casă? Dă-ne şi adresa, poate vine vreun prieten şi te trezeşti fără ele.

Şi dacă tu consideri că trebuie' să-ţi cumpere un gadget pentru că ai luat premiul I, e penibil.

Ca să-ţi dau un răspuns la întrebare, dintre cele enumerate de tine, S3 mini e cel mai practic.

| ovidium92 a răspuns:

Aici gasesti cam toate modelele. http://www.compari.ro/......7/android/