| ioana_9368 a întrebat:

am o imprimanta lexmark x 1270 si tocmani am reincarcat cartusele. cel color s-a uscat iar cel negru mi l-a reincarcat dar cand l-am pus in imprimanta SURPRIZA nici cel negru nu merge decat putin se vede cand printeaza. ce-as putea sa fc cu el ca sa mearga ca totusi este incarcat. multumesc!

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

Pai iei frumos putina vata cu spirt si stergi bine capetele cartuselor le poti lasa si un timp cu capetele intr-un recipient cu spirt pana o sa obserci ca atunci cand apesi pe capete, curge cerneala, cand il bagi iar dupa cand il bagi in imprimanta ai grija sa fie sterse foarte bine capetele, sa fie curate altfel o sa printeze foarte prost.

1 răspuns:
| Keshaaa a răspuns:

Nu stiusad si la mine s-a uscat
Cat te-a costat sa le incarci?