| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare exista ceva cablu pentru calculator (usb sau mufa pentru monitor) cu care sa pot conecta leptopul la un tv model mai vechi(nu are plasma si are doar mufe rca si scart)
daca da dati-mi siteul de unde il pot cumpara dau funda
p. s. sa nu fie mai scump de 40 de lei

8 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Mufele rca si scart sunt pentru semnal analogic gen cel furnizat de videopleyerele vhs iar mufele usb sunt pentru date (digitale). Ideia e ca cele doua mufe nu au nici o treaba una cu alta.Pentru a conecta un laptop sau un desktop la un tv care are numai intrari analogice ai nevoie la pc de o placa video care sa contina si o mufa tv out ceva ce vezi aici http://www.okazii.ro/......-out-.html (mufa din mijloc).

| Furnicutza a răspuns:

Cablu usb-scart.In mod normal gasesti si in supermarketuri, mai exact la magazine gen Domo.Dar incearca si in magazine cu electrice si electornice.

| anonim_4396 explică (pentru Furnicutza):

Nu exista bai asta cablu scart-usb.Tu iti dai seama ce minte bolnava ai?

| Roxin_Alex_1989 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi-ti de treaba ta boule
p.s. mata are minte bolnava

| anonim_4396 explică (pentru Roxin_Alex_1989):

Arata ma tu mie cablu euroscart-usb si eu iti dau orice vrei tu. Incultii lumii ce sunteti.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incultai mata

| Furnicutza a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga Razvane.A gresi e omeneste.Stiam ca se poate conecta pc-ul la tv, iar eu asa mi-am adus aminte.Dar uite ca 'nutepriveste21' ne-a explicat si cum e posibil acest lucru. Daca nu esti de acord cu un raspuns, asta nu iti da dreptul sa jignesti pe cineva, cu atat mai mult ca nu cunosti persoana respectiva.Incearca sa te comporti ca un om normal in societate.Nu stiu cum te comporti cu prietenii tai si sincer nici nu ma intereseaza.Dar aici, atata timp cat esti respectat, respecta si tu.Nu e greu.O zi buna.

| Furnicutza a răspuns:

Cablu usb-scart.In mod normal ar trebui sa gasesti in supermarketuri in magazine gen Domo.Dar poti incerca si in magazine cu electrice si electrocasnice.