| darius27015 a întrebat:

am o mare problema si am nevoie de ajutor cat se poate de repede.Am sters din greseala folderul Temp din driverul C (C:\Users\user\AppData\Local\Temp) iar acum nu mai imi merg majoritatea programelor.Asi putea cumva recupera ce am avut acolo, sau orice altceva doar sa mi se creeze toate folderele de care am nevoie pentru aceste programe?! Se poate ajunge si la reinstalarea Windowsului daca nu se poate altcumva?

12 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Restaureaza pc la o data anterioara celei cand ai sters folderul.

| darius27015 explică (pentru gelu1970):

Zice ca nu am nici o data anterioara pentru ca System recovery era pe off..pe scurt s-a dus si windowsul meu laughing

| gelu1970 a răspuns (pentru darius27015):

Starteaza cu F8
o sa ai mai multe optiuni, intre care si cea de safe mode
tu alege "ultima configuratie valida cce a functionat"
e a patra cred
si da enter. spune daca e vreun schimb

| darius27015 explică (pentru gelu1970):

Aceasi chestie..imi spune ca nu am o ultima configuratie, am una dar e din 2006 pe cand aveam calculatorul vechi (am pastrat hard driverul de la cel vechi si mi-au ramas unele chestii din C'ul vechi care acum se afla in E)

| gelu1970 a răspuns:

Formateaza darius. o instalare curata e binevenita si asa macar nu o sa ai parte de erori.

| CinevaNou a răspuns:

Ma indoiesc ca o sa mearga vreuna din variantele de mai sus. Ai incercat sa faci un new folder acolo si sa-i pui numele Temp?

| darius27015 explică (pentru CinevaNou):

Folderul s-a creeat singur dar tot ce era in el (inainte sa il sterg) nu s-a recuperat, iar unele programe aveau nevoie de acele file "temporare".Am vorbit cu un specialist astazi, mi-a spus ca singura modalitate (in cazul meu) de a face sa mearga din nou aplicatiile este de a-mi reinstala windowsul :c

| CinevaNou a răspuns (pentru darius27015):

Ce programe aveau nevoie de acele temporare? daca erau esentiale ar fi fost puse in loc sigur nu la temporale. Fisierele de acolo pot fi sterse fara sa strici programe, eu cel putin le sterg de mai bine de 10 ani si n-am avut probleme vreodata, sa nu mai mearga vreun program. Sigur n-ai sters cumva tot appdata sau n-ai instalat minuni de virusi?

| darius27015 explică (pentru CinevaNou):

Am sters doar Temp'ul din appdata dar dupa nu mai mergea antivirusul, skype-ul etc., si majoritatea jocurilor (gen gta 5, zicea ca sa ma logez in social club dar eu aveam crack dar nu mi-l recunostea)

| itextrat a răspuns:

Fie incerci cu un punct de restaurare (7tutoriale.ro/cum-restaurezi-calculatorul-restaurare-sistem-windows-7-windows-8), fie poti incerca sa recuperezi fisierele cu Recuva (https://www.piriform.com/recuva).

| Robert2090 a răspuns:

Frate deci intri in start>control panel>recovery>open system restore, si vei avea totu ca inainte. Funda?