| jipi99 a întrebat:

am o problema cu calculatorul: cand apas pe buton sa se deschida,porneste cateva secunde si apoi se inchide.Ce probla are, sau ce piesa e stricata?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Posibile probleme:
Sursa de alimentare, scurtcircuit sau Ar trebui făcuta mentenanța sistemului.
Dacă deții un minim de cunoștințe în domeniu și ai piese de schimb primul lucru ce e de făcut este să înlocuiești sursa de alimentare, în special dacă știi că ai una de calitate prostă
Apoi dacă problema persistă verifică să nu fie ceva scurtcircuite în sistem.Aici e nevoie de un pic de experiență, că și o kica atingere a unui cablu de alimentare pe de exemplu carcasă poate cauza scurtcirucuit.
Verifică cum îi procesorul, în special cât praf are pe radiator.da©a are mult praf pe radiator, acesta trebuie îndepratat, și tot acum e momentul sa schimbi și pasta termoconductoare.
Succes

| Hitback a răspuns (pentru DeyCj):

Intr-adevar este vorba de sursa dar daca at fi fost scurt pe sursa nu ar mai fi pornit deloc.

| DeyCj a răspuns (pentru Hitback):

Depinde de sursă.La una cum trebuie, așa este; nu pornește, da la una de asta făcuta pe vapor și de îi un pic de scurt pornește 2 secunde și apoi se oprește.

4 răspunsuri:
| Bogdy2k a răspuns:

///Quote: "iepurascufundita" a răspuns:
S-a ars culeru///

Sa se arda coolerul eu nu am mai auzit, bobina da, in fine.

1. Calculatorul nu scoate nici un sunet? - Vezi memoriile RAM daca sunt in soclul lor, daca fac contact bine.
2. Vezi placa video la fel daca e in soclu si face contact.
3. Vezi celelalte parti Hardware toate daca sunt bine conecate / bagate mufele pentru a face bine contact.
4. Daca dupa ce ai verificat toate astea si tot nu merge revin-o aici.

| iepurascufundita a răspuns:

S-a ars culeru