| danamiruna6 a întrebat:

Am o problema cu sunetul din filmarile de pe snapchat.Detin un iphone 5s si obisnuiesc sa ascult muzica la casti si sa ma filmez in acelas timp.Inainte,sunetul era de calitate si nu aveam nici o problema dar acum cand filmez si muzica e de la casti nu se aude aproape deloc de parca ar inregistra cu microfonul din afara si nu ce ascult eu din casti.Cum pot sa rezolv problema asta? Va multumesc si ofer funda!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asta presupune sa te auda si altii mai slab cand vorbesti.
Sufla orificiul microfonului (cu gura), probabil s-a umplut cu praf.

Daca insa altii te aud in continuare bine si doar inregistrarile sunt slabe, atunci verifica volumurile aplicatiilor pe care le folosesti.

| Clorox a răspuns:

Du-l la un service, ai garantie la el?

| danamiruna6 explică:

La telefon se aude normal, in snapchat am o problema dar care nu este prezenta atunci cand muzica se reda normal ci doar cand este de la casti nu se aude!