| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am o problema cu telefonul, am un Samsung galaxy s2, iar astazi am observat ca se stinge si se aprinde singurstraight face.Am citit pe internet si am inteles ca ar fi din cauza softului si trebuie reinstalat softul sau ceva de genu.Sa-l duc la reparat? ca asa mi-e sa nu-i fac eu mai raubig grin.Sau ar putea fi alta cauza? Vi s-a intamplat? PS:telefonul este nou, este cumparat prin februarie sau martie si nu mi s-a mai intamplat sa-mi faca asa pana azi.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista mai multe probleme la modelele galaxy. Unu din ele este si softul dar poate si si de la diverse aplicatii sau virusi pe care le ai luat. Incerca sa dai un restore to factory (iti va sterge tot ce ai prin el) daca nu se rezolva il duci la reparat mai ales ca inca este in garantie.

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

O completarea. Eu pateam la fel cand aveam instalat Opera.

| RawGrey a răspuns:

Du-l la reparat. sa nu ii faci ceva si sa fie mai rau si mie mi s-a intamplat si nu m-am atins de el si l-am dus la reparat si acum de 8 luni nu mai are probleme.

| Davidoff94 a răspuns:

Cel mai bine e sa te dci cu el la reparat. este din cauza softului si mie mi s-a intamplat la fel. trebuie sa iti reinstaleze softul. nu umbla tu la el daca nu te pricepi ca poti sa ii faci mai rau. (spun din proprie experienta)