| Denice92 a întrebat:

am o problema cu telefonul meu, e un Nokia Lumia 520. I-am dat resetare generala si cand il aprind e ecranul albastru si un smiley ca acesta " sad ". Ce pot sa ii fac? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Buna,

Urmareste te rog cu atentie pasii de mai jos pentru a putea rezolva problema.
1. Descarca pe PC programul Nokia Software Updater si instaleaza-l (http://nds2.fds-fire.nokia.com/......4.1.0.exe)
2. Porneste programul.
3. In momeul in care apare imaginea cu "Please connect your phone" in partea de jos ar trebui sa ai un buton care spune "My Phone does not start up or respond"
4. Dai click pe "My Phone does not start up or respond"
5. O sa apara un ecran cu Recover Windows Phone
6. Click pe continue
7. Acum o sa ceara sa conectezi telefonul
8. Conectezi telefonul la PC prin USB
9. Astepti cateva secunde si o sa iti apara un mesaj care iti spune ce versiune este disponibila
10. Click pe install
11. Pasul asta o sa dureze ceva deoarece o sa descarce o imagine de Windows (intre 1-2 GB)
12. Acum windows-ul se va instala pe telefon
Cam asta e tot, dupa toti pasii astia telefonul o sa porneasca si o sa iti poti face setatile

Mult Succes.

| Denice92 explică (pentru DrGeorge):

Multumesc. Am reusit

1 răspuns: