| Beautiful7 a întrebat:

am o problema cu wireless am internet imi merge dar la vreo 2-5 minute pierd internetul,adica imi scrie no internet acces si se tot repeta, care stie are funda+vot

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De la cine ai internet si ce router ai?

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

1. Dăi restart la ruter/modem
2. Încercă Troubleshoot Problems (ar trebui să-l găsești jos la iconițe, langă ceas dacă apeși click dreapta pe iconița de la net)
3. Sună firma care deține netul și spune-le problemele.

| kzd a răspuns:

Pentru orice probleme tehnice poti sa spuni la firma de internet de la care ai wireless-ul ca sa vina sa ti-l repare ( ai garantie si e dreptul tau sa iti mearga daca l-ai cumparat). O zi buna!

| ale2000mi a răspuns:

Pai verifica da ca e bine pus cablul in acel modem care da wireless, si scoate si rebaga apoi, si daca nu e asta stinge modemul, si apoi reaprindel, si daca nu e asta, verifica sa nu fie PC-ul tau de vina, si, daca nu e nici PC-ul de vine, atunci e o problema de la firma de unde ai netu, si apeleaza-i, sa vina sa rezolve problema.