| RoBByi96 a întrebat:

am o problema la laptop. E un Sony vaio, are windows 7 home premium in limba spaniola. Am cautat pe internet modalitati de schimbare a limbii. Dupa cateva incercari esuate, am gasit metoda cu vistador. Am copiat pack-ul in limba engleza si am reusit sa il instalez in vistador. Totul a mers bine, iar apoi mi-a cerut un restart la pc. Dupa ce s-a restartat, dupa "Starting Windows" ecranul mi-a aparut negru, si efectiv nu s-a mai schimbat. I-am dat windows startup repair sau ceva in genul. Si prima data imi apare problema rezolvata, insa din nou ecranul negru. Apoi cand am mai dat o data repair, imi spune ca nu gaseste nicio solutie. Aveti idee ce as putea sa ii fac fara sa necesite inlocuirea sistemului de operare? Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Starteaza cu F8
in meniul ce ti se deschide alege optiunea la ultima configuration conocida que functiono. vezi daca isi revine. cand startezi apesi de forma intermitenta F8 pana iti apare meniul respectiv.
in acelasi meniu, prima optiune e modo seguro sau safe mode. daca nu merge ce am scris mai sus, intri cu modo seguro si dezinstalezi vistalizator. ok? probabil ca in instalarea acestuia ai facut ceva gresit. eu l-am instalat in cateva calculatoare, insa a mers bine.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Opreste procesul explorer.exe si il recreezi din nou. spune daca si-a revenit ecranul.

| RoBByi96 explică (pentru gelu1970):

Nu mai ajunge deloc in windows.

| gelu1970 a răspuns (pentru RoBByi96):

Starteaza cu F8
in meniul ce ti se deschide alege optiunea la ultima configuration conocida que functiono. vezi daca isi revine. cand startezi apesi de forma intermitenta F8 pana iti apare meniul respectiv.
in acelasi meniu, prima optiune e modo seguro sau safe mode. daca nu merge ce am scris mai sus, intri cu modo seguro si dezinstalezi vistalizator. ok? probabil ca in instalarea acestuia ai facut ceva gresit. eu l-am instalat in cateva calculatoare, insa a mers bine.

| gelu1970 a răspuns:

Si-a revenit?

| MateiSebastian a răspuns:

Open Region and Language by clicking the Start button Picture of the Start button, clicking Control Panel, clicking Clock, Language, and Region, and then clicking Region and Language.

Click the Administrative tab, and then, under Language for non-Unicode programs, click Change system locale. Administrator permission required If you're prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

Select the language, and then click OK.

To restart your computer, click Restart now.

| RoBByi96 explică:

Aici am filmat. Veti vedea care e problema mai exact.
https://www.youtube.com/watch?v=USAh7nQeD2E&feature=youtu.be