| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, nu pot intra pe messenger deloc. Intr-un timp nu am mai intrat aproape 1 luna dar nu mi s-a blocat contul ca am intrat pe mail. Am incercat sa descarc din nou dar nu ma puteam loga. Imi apare o eroare si scrie " we can't sign you in to Yahoo! Messenger" si zice ca sa ma asigur daca este conectat internetul si dupa sa apas pe " Troubleshoot ". Si tot nu merge ori ce ii fac. Va rog mult sa gasiti o solutie!

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai posibil ca ai instalat vreun firewall care-l blocheaza sau ai setat vreun proxy in internet explorer si el acuma incearca sa se conecteze prin acel proxy. de asemenea ai incercat sa incerci sa te conectezi cu un alt id sa vezi daca e vreo problema de la conexiune sau de la id? uite cum dezactivezi proxy de la internet explorer http://www.youtube.com/watch?v=hJ1TOAfXM6s

| Roarrrrr a răspuns (pentru al3xander):

Nu cred ca e asta problema. Proxy-ul era dezactivat.

| al3xander a răspuns (pentru Roarrrrr):

Ai instalat vreun firewall nou sau vreo suita de securitate (antivirus cu firewall, antispam etc.)? daca tu zici ca mail-ul tau functioneaza atunci e mai mult ca sigur o problema de conexiune, ceva il blocheaza.

| Roarrrrr a răspuns (pentru al3xander):

Am gasit care era problema. Nu era setata data si ora si de aceea nu ma lasa sa intru. Multumesc pentru ajutor!

| al3xander a răspuns (pentru Roarrrrr):

Pentru nimic, numai bine!