| andyyy123andy a întrebat:

Am o statie audio si nu primeste demnal fe la pc de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Cablu intrerupt, mufa stricata, cablu dezlipit, defectiune in statie.

Se poate incerca un alt cablu, se poate vedea daca de la pc vine semnal folosind niste casti. Daca PC-ul da semnal si daca nici schimbarea cablului sau verifivarea lui nu da rezultat, atunci problema e la statia audio, care va trebui reparata si ea.
Si statia trebuie verificata - se aude ceva in difuzoare?, daca se atinge capatul cablului de semnal se aude ceva in difuzoare? daca se conecteaza la alta sursa de semnal (alt calculator, un telefon, o tableta,...) merge normal?

| andyyy123andy explică (pentru LinxCont):

Nu nu merge nici la alta sursa

| andyyy123andy explică (pentru LinxCont):

Nu nu merge nici ada ce ar putea fi?

| Salontanul a răspuns (pentru andyyy123andy):

Exact ce ti-a spus LinxCont. O mufa, un cablu, placa statiei, etc. Aici nu te poate ajuta nimeni. Mergi cu ea la un service!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Finalii arsi in statie, ăia trebuie schimbati.