| NikyRoz a întrebat:

Buna TPU..am placa video Intel (r) g33/g31 express chipset family si placa de baza ASRock G31M-S...as vrea sa stiu ce placa video pot sa-mi cumpar avand in vedere ca placa Intel este integrata in placa de baza si nu are nici un slot... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Salut!

Daca ai un procesor minim dual-core (pentium dual core/core2duo) merita o placa video dedicata, dar daca nu, nu are rost avand in vedere platforma invechita.
Placa ta de baza are slot PCIe x16 si poti achizitiona orice placa video de aici cu aceasta interfata:
http://www.pcgarage.ro/placi-video/

| NikyRoz explică (pentru virusake):

Eu am procesot Intel(r) celeron(r) CPU E3300 @ 2. 50GHz 2.51

1 răspuns: