| RoObYxXx a întrebat:

Am si eu o boxa, un difuzor, de la un aparat de radio sau de un la televizor, mai vechi... nu stiu! Eeh, si difuzorul acesta are 5W putere! L-am conectat cu un fir la cele 2 lamele ale difuzorului, din spate, de la niste casti, cu mufa Jack! Am lipit in spate la difuzor, si am bagat in telefon, sa vad ca cum se aude! Se aude super incet, mai incet ca la difuzorul telefonului laughing! Ei, si stiu eu ca exista placute de amplificare sau ceva care amplifica, inaltele, mediile, joasele! Stie cineva de unde as putea face rost de o placuta de inalte, sau daca se pot pune si inalte si joase, sau ma rog, cel putin asa cred eu! Ce ar trebui sa fac, s-ai pun o baterie, sau nu stiu... Sa iasa ceva in gen boxe portabile X-Mini!

3 răspunsuri:
| sarpeparsiv a răspuns:

Placutele alea de amplificare se numesc amplificatoare, daca ai sa cumperi o placuta dinaia iti va mai trebui un transformator cu punte redresoare si filtraj. + ceva experienta ca sa il pui, iar difuzoru acela ca sa se auda cu adevarat tare trebuie montat intro boxa. cu alte cuvinte iti pierzi vremea cu asa ceva, se gasesc la magazine cu 20-50 lei boxe de pc gata facute care doar le bagi in priza si pui mufa la pc/telefon.

| RoObYxXx explică (pentru sarpeparsiv):

Da, dar n-ai inteles ce vreau sa zic! In priza, lasa-le, dar eu vreau ceva in gen BOXE PORTABILE X-MINI! big grin asta am zis, ca daca era vorba de priza, crede-ma nu mai veneam aici! tongue