| Geogia a întrebat:

am si eu o curiozitate. Mi se poate afla IP-ul prin Yahoo Messenger? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| AlexandruJohnson a răspuns:

Da, se poate afla uşor, cu un software numit PIDGIN, individul se poate loga şi să te-ntrebe ceva, iar dacă îi răspunzi, el/ea poate da get user info, şi pe lângă informaţii despre id, poate fi arătat şi ip-ul tău, se mai poate afla cu un software numit, Xardas IP STEAler, deschide programul respectiv, deschide fereastra ta, si-i apare ip-ul automat, dar dacă doreşti, să nu-ţi afle ip-ul într-un moment în care tu ştii că el are de gând, îţi recomand să foloseşti un software proxy, numai bine.

4 răspunsuri:
| Raymond a răspuns:

Numai atunci cand primesti un fisier de la cineva, atunci cel care ti l-a trimis iti poate afla ip-ul.

| AlexandruJohnson a răspuns:

@Geogia, cu siguranţă, dacă nu-i răspunzi sau nu primeşti niciun fişier de la el, nu are cum. happy, dar îţi recomand un software proxy deoarece te va securiza şi lui îi va apărea ip-ul tău ca şicum, te-ai afla în, altă ţară, sau, nu-i va apărea, niciun ip, numai bine. happy

| Biscotte a răspuns:

Da se poate afla cu ajutorul unui program. nu mai stiu sigur numele.

| Geogia explică:

@Alexandru Johnson : Iar daca nu ii raspund, nu mi-l poate afla, nu?