| DANNA99 a întrebat:

Buna Tpu...am si eu o intrebare, am internet pe modem la abonament, la Orange pe doi ani, in martie va expira si vreau sa stiu cum precedez sa mi-l inchida ca nu mai vreau modem?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Preluarea cererii de denuntare / inchidere se face prin apel telefonic catre Serviciul de Date 408 si conform contractului semnat, se anunta cu 30 de zile calendaristice inainte, ulterior vei fi contactat de catre Departamentul de denuntare abonamente pentru confirmarea inchiderii.

O zi buna,

Orange Helper

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Simplu! Nu mai prelungesti abonamentul! Inainte cu o zi sau cateva zile de expirarea abonametului o sa-ti trimita prin posta o avertizare ca trebuie sa mergi sa prelungesti abonamentul... nu te mai duci, ei opresc netul tau si gata!

| alexs99 a răspuns:

Pentru a-ti opri netul pe modem trebuie sa nu-ti mai prelungesti abonamentul.