| pinky2505 a întrebat:

Am si eu o intrebare: de curand mi-am luat o tableta Allview si vreau sa imi descarc niste aplicatii dar nu pot( intru in Google Play, aleg aplicatia, dau,,instalati" apoi,,acceptati si descarcati", iar dupa aceea apare,, se descarca'dar nu se descarca). sunt conectata la net prin wireless si am si spatiu pe cardul de memorie.
care ar putea sa fie problema si ce as putea sa fac? happy
Fundita

ps. mi-am mai descarcat alte aplicatii inainte si a fost oke

4 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Incearca un restart la tableta. De obicei restartul rezolva problema si in cazul telefoanelor cu Android;-)

| pinky2505 explică (pentru M29):

Mersi, dar din pacate nu functioneaza :-(

| M29 a răspuns:

Daca nu ai prea multe date si ai ceva timp liber poti incerca o resetare din fabrica.

Atentie!
Este necesar sa faci inainte un backup la toate fisierele pe care nu vrei sa le pierzi, muzica, foto, setari...etc. Doar apoi poti da resetare din fabrica fara a pierde datele respective.

| Britanic_Alexandru_1997 a răspuns:

Bine fi atent poti sa faci asa cum vrei tu dar mai usor desarci de pe un site jocuri de tableta si dupa acea bagi tabelet ain pc