| Winners10 a întrebat:

Am si eu o problema cu CD-romul/ DVD-romul de la PC. Folosesc acelasi si pentru CD si pentru DVD si asa am folosit si pana acum, dar astazi am observat ca daca bag CD mi-l citeste, e totul in regul mi-l deschide dar cand bag DVD nu merge nici macar nu il citeste. Si pana acum totul a mers bine

Ce poate sa fie?

Funda happy

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Incearca mai multe dvd-uri si cd-uri sa vezi daca face asa la toate.
Daca da, inseamna ca e defect, decat sa il repari mai bine iti iei altul.

| jhonny999 a răspuns:

Incearca sa cureti lentila optica cu un Cd de curatire unitate Cd-dvd.Il gasesti in Magazinele de Specialitate, la un pret accesibil.

| M1hai a răspuns:

Schimba-l, poti cumpara de aici unul :) http://mercador.ro/oferte/user/2FjD/

| ion933 a răspuns:

Exista produse de curatat este un cd cu niste pinza pe el si dupa aia o sa-ti mearga sigur

| BloodAndBon3 a răspuns:

Am patit si eu asta.Mai verifica cablurile, oricum, mai bine ia altul laughing. Asa am rezolvat eu... Parte software nu cred sa fie...