| mary_1175 a întrebat:

pun si eu o intrebare pentru cei care se pricep pa calculatoare,
am probleme cu cd-romul, sa va explic:
in bios nu-mi arata cd-romul, dar in my computer mil arata. de mers merge, se deschide. dar nu-mi citeste cdurile. cd-romul este nou. dar faza e k cd-romul vechi daca il bag,. ala mi-l citeste in bios mil arata in my computer. dar e defect ca nu se deschide, e blocat.
ce trebuie schimbaat? cdromul sau am probleme cu hard diskul? va rog ajutati-ma. dau fundaaaaaaa, la cel care imi zice exact ce sa fac. multumescccccc

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Problema e ca ai doua si atunci biosul vede 1 windowsul 2, scoate unu lasa doar unu, sau setat in bios sa vada mai multe

| mary_1175 explică (pentru RAY):

Este doar unu. ca celalalt este scos. alte idei?

| RAY a răspuns (pentru mary_1175):

Exact ca tine am patit eu ieri, cumpar dvd tw si numai puteam sa butez de pe cd, sfatul meu e sa intri in bios si da ca principal dvd rom, mie mi-a lasat ambele

| ZerroPink a răspuns:

Este de la cablul de duce din cd-rom pe placa de baza, (Ata/Sata nu stiu de care ai tu) schimba-l si iti va merge.

| mary_1175 explică (pentru ZerroPink):

Pai daca era de la cablu. numi pornea cd-romul vechi. nu?