| Websters a întrebat:

am si eu o problema cu pc-ul, nu pot sa fac CD/DVD-uri si nici nu le citeste pe cele goale si am incercat si cu nero, dar tot nimic, dar pe cele care au ceva pe ele le citeste. Ce sa fac ca sa pot face CD-DVD-uri imi trebuie ceva program de instalat?

2 răspunsuri:
| cila1995 a răspuns:

Intru fel asta e cum a si spus:MeConstantine
Adica posibil ca dvd romul tau nu inscriie diskuri ci doar le poate citi
sau trebuie sa te uiti caci unele deschid doar dvd+r iar altele dvd-r, adica dicurile se clasifika in +r si -r uite una din astea trebuie sa fie cauza din care nu poti inscrie discurile la pc tau bafta. Funda?

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Deci este in felul urmator poate este dvd-rom si nu dvd-rom cu inscriptionare. Inainte erau unitati de disc care mergea sa inscriptionezi doar cd-uri si nu mergea dvd-uri si tot la fel daca nu stiai daca respectiva unitate optica este dvd write nu prea te prindeai ca cu aceea nu poti scrie dvd-uri happy implicit nu le citeste pe cele goale.
Nu te speria in principal cred ca asta este eroarea.