| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema pentru care dau fundita.De fapt am 2 probleme dar o sa fac intrebarea 2 in 1."Deci" am vrut sa intru acum cateva zile pe messenger, pe telefon (am un smartphone 858 de la Vodafone) si mi-a aparut o "eroare" in care imi zicea sa actualizez messenger-ul ca sa pot intra. Ok... l-am actualizat de pe Android Market si de atunci merge super-ok numai ca de fiecare data cand intru pe mess contactele se "inmultesc". Adica de atunci am intrat de 6 ori pe mess si acum imi apare de 6 ori fiecare ID.Care e problema si cum pot s-o rezolv? Si a doua problema e ca vreau sa transfer niste melodii de pe calculator in telefon si nu ma lasa.Pana acum mergea fara probleme, dar acum imi apare o eroare si imi zice sa ma duc la "Control Panel" si sa creez ceva in "Folder Options" si iar nu stiu care e treaba si ce ar trebui sa fac.Deci cine imi explica cel mai bine care e treaba cu problemele astea, primeste funditawinking.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bre, nu stiu ce rasnitza de telefon ai tu, dar ma gandesc la "principiile logice" ale programului. Si stiu ca exista pe undeva in meniul telefonului optiunea "automatic add contacts to contact list". Si mai e una "synchronize contacts". No' acum daca prima e bifata, ala o sa tot salveze contacte ca turbatul. Daca a doua e fixata, o sa-ti sincronizeze contactele cu cele din contul de mail atasat (din cate stiu eu androidele au placeri maxime la conturile de gmail), asa ca daca ai vreun cont incompatibil, gen yahoo, mai pot aparea erori.
Deci ce propun eu, inainte sa-ti arunci telefonul in WC:
Deschide-ti (daca n-ai) un cont de gmail, baga acolo toate contactele, aranjate frumos in foldere (prieteni, dusmani, familie, familia altora, folderul cu gagici de care nu stie prietena), si baga la fiecare numar de telefon, chiar daca n-au adrese de mail (de exemplu: bunica - fix/mobil, adresa de mail la cutia postala din poarta). Boon, dupa aia intri la optiuni cont gmail, de pe computer, bifezi sincronizare cu mobilul, ii bagi numarul (inclusiv codul de tara 0040) si gata!
Te duci inapoi pe mobil, stergi toate contactele, bifezi si pe el sincronizare cu contul de gmail, il atasezi cu parola si alte cele, iar la optiunea "save to SIM/phone" zici: phone. De acum inainte le ai salvate frumos, peste tot, si sincronizate, ca de-aia e android asa un program destept!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu stii eu nu inteleg de ce te mai bagi.Te chinuie asa tare...plictiseala? Stii...de multe ori m-am intrebat cat de frustrat trebuie sa fii ca sa faci ce faci tu.Chiar n-ai si tu alta treaba? In fine.Si nu te mai "baga" peste oameni ca sa te dai tu interesant, cand noi nici n-avem chef de glumele tale proaste, da? Hai pa!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-a dat un raspuns folositor.Ce ai cu el?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu.mi-a dat un raspuns plin de vrajeala.Si eu am cu el ce are si el cu minewinking

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-a deranjat primul rand din raspunsul lui.Ok.Este problema voastra.Bafta.

| blackbird000 a răspuns:

Si androidul meu face la fel,nu ai cum sa-l opresti, iti baga datele in telefon a fiecarei persoane de pe retelele de socializare cat despre rpoblema cu USB-ul, nu stiu ce sa zic.