| sebasty2 a întrebat:

Am si eu un Samsung Galaxy S2 cu android 4.1.2 si as vrea sa va intreb ceva. happy ce versiune de android imi recomandati sa imi pun pe acest telefon? 2.3.6 sau 4.0.4 sau sa las 4.1.2? Multumesc! Cel mai bun raspuns va primi fundita! big grin

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cel mai bun e cel cu care vine telefonul preinstalat, deoarece e singurul care e optimizat pentru ce hardware ai.Succes

| sebasty2 explică (pentru DeyCj):

Iti multumesc pentru raspuns. deci imi recomanzi android versiunea 2.3. Mai astept si alt raspuns mai detaliat. daca nu mai raspunde nimeni consider ca rspunsul tau este castigator

| gelu1970 a răspuns:

Daca telefonul iti merge bine de ce vrei sa-l pui pe butuci. aici in TPU in fiecare zi e cel putin un caz care a instalat un alt android mai nou si nu mai sunt capabili sa resusciteze telefonul. daca vrei sa intri in aceeasi linie fa-i un root si omoara-l. Bafta.

| sebasty2 explică (pentru gelu1970):

Nu ma gandesc sa fac asa ceva... vreau sa pun o versiune mai veche oficiala de pe site-ul official Samsung. telefonul merge binisor. mai bine mergea oricum pe 4.0.4. Root-ul kernel si toooaaate celelalte sunt niste prostii. nu as face asa ceva in viata mea. oricum. mersi pentru raspuns. si versiunile care l-am mentionat sunt cele care au facut parte din updateurile oficiale a acestui telefon. nu ma bag la root si romuri si toate astea. big grin

| Cooooooooooooooooooooooooooool a răspuns:

Esti nebun?

Ai 4.1 si vrei sa treci la o versiune mult inferioara? rolling on the floor

Plus ca versiunile noi sunt optimizate pentru performante ridicate.

| sebasty2 explică (pentru Cooooooooooooooooooooooooooool):

Ok. Doar ca m-as duce pe 4.0.4 ca senzorul orizontal este dezechilibrat. In 4.0.4 aveam de calibrat senzorul orizontal dar in 4.1.2 nu mai am. Astept oricul update-ul la 4.2.2 care din cate am aflat va fi ultimul pe acest telefon.