| FeelTheRain a întrebat:

Am tot cautat informatii despre Xbox One si Playstation 4. Am inteles ca daca vrei sa cumperi Xbox One trebuie sa ai mereu internet. Am vrut sa va intreb daca stiti cum sta treaba cu Playstation 4. Vreau sa il cumpar dar nu stiu daca merita sau nu. Imi poate spune cineva daca e la fel ca si Xbox One? (sa aiba nevoie de internet mereu), etc.
Care este mai bun? Voi ce parere aveti?
Am avut Playstation 2, dar de atunci a trecut mult timp si nu stiu nimic de Playstation 4.

Multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Cum adica trebuie internet?
Ca sa joci live da, iti trebuie internet la ambele, insa xbox are avantajul ca iti poti face cont si in Romania la Playstation 4 ai nevoie de o strada din america, un cod postal tot de acolo e mult mai greu sa-ti faci un cont.
Xbox mai are un avantaj, ruleaza jocurile de pe xbox 360, desigur cu o grafica mai slaba, insa totusi daca n-ai bani momentan de un joc pentru ONE dedicat iti cumperi un joc pentru 360 si gata e.
Ambele sunt bune, insa playstation parca parca e mai bun, l-am incercat m-am jucat pe el dar nu am intampinat nici o problema de fel nici la xbox, aici deja devine mai mult un moft pe care-l preferi si de ce.

| FeelTheRain explică (pentru Pool77):

Multumesc pentru raspuns! Am cautat in continuare pe site-uri si am gasit pe un site unde scria ca daca nu reusesti cel putin o data pe zi sa te conectezi la internet ca sa isi faca actualizarea Xbox One, atunci nu are rost sa iti cumperi pentru ca daca nu isi face actualizarea la zi, nu mai poti sa te joci. Eu nu am Smart Tv, am Tv normal.

| Pool77 a răspuns (pentru FeelTheRain):

Pau nu ai nevoie de smartTV sa te conectezi la internet de pe xbox sau playstation.
Ai wifi incorporat in ambele si ai si port pentru cablu de internet.

| FeelTheRain explică (pentru Pool77):

Multumesc pentru raspuns!

4 răspunsuri:
| Stefancalin1997 a răspuns:

Clar ca consolele playstation sunt mai bune deci du-te pe ps4, bafta.