| Adelina1998B a întrebat:

Am un laptop Lenovo G550, windows 7, si am o problema cu touchpad-ul cateodata, nu mai pot sa umblu pe el deloc, nici cele 2 butoane nu merg, dar daca dau restart iarasi merge. Oare care ar fi problema? app: In caz de ceva am si un mouse pe USB.

3 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Nu ai driverele corespunzatoare touchpad-ului instalate sau ai dezactivat din greseala touchpad. Tasta pentru touchpad la Lenovo G550 este F8. Apasa Fn si tasta F8 pentru activare/dezactivare.

| Adelina1998B explică (pentru Iwao):

Multumesc mult :*, o sa incerc asta cand se blocheaza si voi vedea daca merge sau nu, daca nu inseamna ca sunt de vina driverele. As mai avea inca o problema, cu sunetul, se blocheaza cateodata si nu ii mai pot face nimic, nu se mai aude nimic, iar daca ii dau restart merge din nou, oare ii aceeasi problema cu driverele?

| Iwao a răspuns (pentru Adelina1998B):

Descarca si instaleaza Driver Booster, actualizeaza toti driverii.http://www.iobit.com/driver-booster-pro.php