| alexx102428 a întrebat:

Am un Laptop Lenovo si in partea unde imi este afisata ora puterea semnalului la net nu imi mai apare procentajul bateriei.Folosesc Windows 7.Cum rezolv problema?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Lenovo are un utilitar (aplicatie) prin care iti afiseaza in bara de Start consumul si nivelul bateriei. "Power Management" sau ceva de genul gasesti pe site-ul oficial, la driverele si softurile compatibile cu dispozitivul si sistemul de operare instalat.
Ps: daca ai cablul de alimentare conectat, softul nu afiseaza in bara de Start nivelul bateriei (mi se intampla personal, de asta am tinut sa specific). Doar cand folosesti numai bateria se afiseaza si e la vedere.

| pebogdan a răspuns:

Vezi la control paner intra in sitemului sau descarca de pe net saver batery pentru pc si da cata baterie ai si cat tine