| DariusGabrielx a întrebat:

Buna TPU.
Am un monitor LG led m2035 este modelul am observat acum 2 zile pe culoare albastra si alba ca are niste dungi intunecate ca niste umbre pe verticala sunt groase si se observa greu (doar dintr-un anumit unghi). Monitorul este stricat sau sa fie de la placa video? Asus radeon r7 240 de 128bit 2gb.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca acele umbre se misca/trepideaza atunci e de la placa video, daca nu atunci e de la monitor!

| DariusGabrielx explică (pentru lpavel):

Aceste dungi nu se misca sunt fixe dar nu este de la monitor deoarece am introdus cablul VGA direct in pc si am scos placa video si nu mai sunt cand nu am placa video nu mai sunt am inteles ca ar fi de la adaptorul care il folosesc de la VGA la HDMI

| lpavel a răspuns (pentru DariusGabrielx):

Da poate fi si de la adaptor...