| AnonimusGate a întrebat:

Am un pc amd athlon 63 x2 dual core 4000+ cu 3 gb de ram si placa video radeon hd 6670 1gb 128 biti. Si am sursa de 300w ma afecteaza in jocuri?

Răspuns Câştigător
| LDCCristi a răspuns:

Da! Daca PC-ul il ai pentru Office sau birou ceva nu are nimic. Daca il folosesti pentru jocuri, placa video va avea nevoie de mai mult curent si sursa nu va putea sa dea atat curent si cand iti va veni o tensiune mai mare iti vei arde tot.Iti recomand o sursa de 500 W.

1 răspuns:
| TheCreature a răspuns:

Da,pentru siguranta iti recomand o sursa mai puternica!