| AnonimusGate a întrebat:

Am un pc AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2.1 GHz. 3g ram Placa video Randeon HD6670 si o sursa de 300w.
Ce jocuri mi-ar functiona? Afecteaza sursa pertformanta PC-ului?
Funda

Răspuns Câştigător
| iMwrr a răspuns:

Salut, sursa poate afecta performanta pc-ului deoarece daca componentele hardware nu primesc destula energie pot sa se arda ( in cel mai rau caz), dar mai bine ia-ti o sursa de cel putin 500w.

| AnonimusGate explică (pentru iMwrr):

Si cam cat ar costa o sursa de 500w? Mie imi sacadeaza fifa si ma simt revoltat la pertformanta acestei placi video

2 răspunsuri:
| iMwrr a răspuns:

Asta depinde de calitatea sursei. Nu ai nevoie de o sursa de ultima aparitie doar sa iti potriveasca mufele de alimentare cu componentele din pc-ul tau.