| silvipisicutza a întrebat:

TPU! Am un telefon Alcatel onetouch_918 cu Android 2.3, cu memorie interna de vreo 20 de MB liberi. Chiar si asa, daca vreau sa descarc o aplicatie de cativa KB, imi zice ca nu am destul spatiu. De ce se intampla asta?

2 răspunsuri:
| TaviComplicat a răspuns:

Fiindcă trebuie sa rămână mereu putina memorie ca sa ruleze aparatul.

| XperiaSP a răspuns:

Trebuie sa ramana minim 50 mb pe telefon + ca daca descarci de exemplu un joc ca subway surfers care nu este mare, trebuie sa ai loc si sa descarci instalarea (cam 20mb) si sa ai loc si dupa ce il instalezi (tot cam 20 mb). Bafta!