| Bursucica a întrebat:

Am un telefon samsung c3050 si atunci cand ma suna cineva, ringtone'ul se aude pentru cateva secunde (3-4) incet si apoi se aude tare...stie cineva care este problema (daca este o problema) si cum pot sa fac sa mi se auda din start melodia tare? pls raspuns, multumesc

5 răspunsuri:
| furios4you a răspuns:

Salut
la unele telefoane samsun poti dezactiva obtiunea de ringtone ascendent. la unele din pacate nu poti.

| Bursucica explică:

CrissuletzCris si eu imi fac singura ringtone'urile, descarc melodia dp youtube si apoi tai partea care imi place din melodie cu programul MP3 Cutter(si adaug 3-4 sec in plus).dar ma enerveaza ca se aude mai intai incet...

| ღClauuღ a răspuns:

Asa mi se aude si mie la telefon, din cate stiu eu la toate telefoanele se aude asa.

| AlAndalus a răspuns:

Eu am in prezent un Samsung Corby si la fel se aude ringtonul, plus ca am mai avut 2 telefoane Samsung si la fel se auzeau, deci nu ar fi o problema cu telefonul.In ceea ce priveste corectarea acestei "anomalii, nu cred ca se poate face ceva.Totusi eu imi fac singura ringtonurile pentru telefon (adica:descarc melodia care imi place http://fisierulmeu.ro/cautare_fisiere.html, iar apoi o incarc pe http://www.cellsea.com/media/rtindex.htm si imi creez ringtonul asa cum vreau eu (adica adaug 3-4 secunde in plus, astfel melodia incepe asa cum vreau eu :D ). Funda? :)

| anamariaio a răspuns:

Nu are nimic am acelasi telefon.